انتخابات

 ----------انتخابات ---------

 با آن که قرن هاست در حافظه ی جمعی بسیاری از جوامع، «انتخابات» یک دستاورد مؤثر برای گذر از مراحل استبداد سوی سامانه های آرامش بخش تر دموکراسی است اما فرهنگ سیاسی ما در معادلات جمعی و سازمانی خود هنوز هم به آن حد از بلوغ نرسیده که آن را یک «دستاورد» صلح آمیز و امکانی کم هزینه تر در صحنه های مختلف سیاسی برای حفاظت از داشته های قابل تکامل خود بداند

نتیجه: چنین ایستار و سامانه ای که قرار است مجالی برای هماوردی طرح های منفعلانه و فعالانه ی هدفمند باشد تبدیل به گریزگاهی پر حادثه برای تبادلات پیش آمده و پیش بینی نشده می شود... و امان از جهل مدور و فغان از چرخش مکسر اصرارهای متأثر کننده ی این قوم!

چگونه می توان متعجب نشد: هنگامی که عده ای هنوز هم به عنوان اصلی ترین شعار تبلیغاتی خود جمله ی « ايران برای همه ايرانيان » را بر نمایه های انتخاباتی شان حک می کنند حال آن که این شعار اگر چهار سال پیش نقش مهم و کارسازی در جلب نظرها داشت، بعد از گذشت مهلت ها و محقق نشدن حداقل زمینه های لازم برای اعمال آن اکنون تکرار مجددش فقط دلزدگی و گریزانی بیشتر به ارمغان می آورد؟!
کم توجهی هایی این گونه را باید به حساب چه کاستی هایی گذاشت؟

معتقدم: چنین تکرار ادعایی نشانه ی وجود آفتی به نام ضعف در نقد گذشته و تدارک برای روزهای سخت آینده است طرفه آن که هر قدر هم به عمل کرد زعمای این جریان دقت می کنم توان و درکی بالاتر از «اعتراف» به شکست ـ آن هم نزد برخی از آنها ـ نمی بینم در حالی که برای برون رفت از شرایط موجودشان به تمهیدی فراتر از اعتراف نیازمندند اما افسوس که به نظر می رسد ایشان حتی اعتماد به نفس خویش را هم از دست داده و میان ناکامی ها و نادانی ها سردرگم مانده اند!
 
-----------------زندان زنان در کابل--------------

زندان زنان كابل 32 نفر زنداني داشت در گروه سني بين 15 تا 35 سال و 12 بچه همراهشان بود و فقط يك نفر مجرم به قتل بود، بقيه يا مجرم به فرار از خانه همراه پسر مورد علاقه اشان بودند يا به دليل زنا در زندان بودند.
« در افغانستان مردان بدون آن كه صيغه طلاق خوانده شود مي توانند به زنشان بگويند كه او را طلاق داده و تركش كنند ولي اگر بعد از چند سال كه مرد بر مي گردد، ببيند كه زن با كس ديگري زندگي مي كند، مي تواند زن را به جرم زنا به زندان اندازد.»
زناني كه در زندان بودند از طرف خانواده هايشان كاملا فراموش شده بودند و هيچ نوع كمك مالي يا آذوقه نداشتند و از طرف جامعه هم به دليل قوانين سنتي طرد شده بودند. براي خيلي از آنها حتي دادگاه هم تشكيل نشده بود.آگه خواستيد به عکس هايی از اين زندان دقت کنيد.

اينم عکس هايی از زندان زنان در اين صفحه

--------------happy valentine--------

خيلی ببخشد که يه کم دير والنتاين رو تبريک گفتيم آخه سرمون سر يه موضوع خيلی شلوغه در کل اينم يه هديد از طرف ما به شما يه کليپ بسيار زيبا

اينم همون کليپ

/ 2 نظر / 14 بازدید
fbi

السلام و عليك.دخترا آدامسن؟زولبيا.حالا اينو بيا. اتفاقا شايد تو درست بگي.شما هم كه زولبيايي آدم اگه بخواد طعم زولبيا رو خوب بفهمه.بايد حداقل از تموم شيرني فروشيها در تموتم شهرها امتحانش كنه. البته زولبيا هم طعم هاي گوناگون داره.با شكلهاي مختلف. ببينم تو زولبياي كدوم شيرني فروشي هستي؟آدرس بده بگم نمكشو كم كنن.البته بنده هم مزاح كردم.

oktay

SALAM MANAM AZ VEBLOG SHOMA DIDAN KARDAM KHEYLI ALI SHODE .